Cena naší svatby

Tak svatba je za mnou a rád bych se s vámi podělil o své postřehy a poznatky o tom, co je potřeba zařídit, o organizaci obřadu v parku, i následné svatební párty. Našim cílem bylo mít svatbu za rozumné peníze. Nechtěli jsme velkolepou svatbu, na které utratíme všechny peníze. Raději jsme chtěli peníze od rodiny použít na svatební cestu.

Cena svatebního obřadu

Obřad nebyl v kostele ani na radnici. Do ceny svatebního obřadu započítáme následující položky:

Cena rodinného obědu

Po obřadu proběhl oběd s rodinou. Jelikož byli svědky naši sourozenci, bylo pouze 24 strávníků :-)
Svatební hostina byla na Praze 4 v restauraci Červená Cibule. Personál byl skvělý a dokonce počítal s rozbíjením talíře. Dovolil nám přinést si vlastní dorty.

Cena svatební párty

Posvatební párty proběhla na stejném místě, jako obřad. Farní zahrada nabízela v ceně pronájmu také zázemí ve formě sálu a baru. Vzhledem k očekávané návštěvnosti až 100 lidí jsme objednali další pivní sety od Pivní pohotovosti. Ta dodala i gril na sele.

CELKEM CENA SVATBY: 58.950,- Kč

Svatební dary

Díky finančním darům od rodiny a přátel jsme nakonec skončili dokonce v plusu. Velmi jednoduše ale lze rozpočet i zdvojnásobit. Naštěstí mám skromnou a šikovnou ženu :-) Potěšily nás také praktické dárky, jejichž výběr jsme usnadnili online seznamem svatebních darů.

Tolik mé postřehy, týkající se financování svatby v Praze. Pokud se také rozhodnete pro svatbu bez svatební agentury, přečtěte si ještě článek Na co si dát pozor při plánování svatby.
Přeju dokonalou svatbu!
Dan.Podobné články na téma Jak si říct o peníze jako svatební dar, Svatba mimo radnici, nebo Svatební obřad venku.

Stáhněte si mobilní aplikaci

Google Play
App Store