Baby Shower - přivítání miminka

I v Česku se čím dál tím častěji slaví Baby Shower. Oslavu narození miminka je možné zorganizovat před i po jeho narození. Jaké jsou ale nejlepší dárky pro novorozence? Samozřejmě ty, které maminka ještě nestihla pořídit. Díky webové aplikaci Tomikup je tento úkol hračkou.

Výhody Baby Shower

Výhodou organizované oslavy narozeného miminka je skutečnost, že se lidé netrousí jednotlivě, což může být pro novopečenou (i nastávající) maminku dosti únavné.
Další výhodou je skutečnost, že u organizované oslavy je snadnější zajistit, aby maminkce netuhnul úsměv při rozbalení desátých dupaček a devátého dudlíku.

Do svého seznamu praktických dárků můžete vyplnit také odkazy na konkrétní e-shop, nebo obrázky.

Rezervace dárků pro miminko na Tomikupu je jednoduchá a zajistí, že se nesejde více stejných dárků. Obdarovaní rezervace nevidí, takže o překvapení nepřijdou.

Vytvořte svůj seznam s výbavičkou pro miminko

Výbavička pro novorozence

Vítání miminka ve světě

V Americe, odkud pojem Baby Shower pochází, se tato oslava koná zpravidla v 8. nebo 9. měsíci těhotenství. Většinou ji organizuje kamarádka nastávající maminky, ovšem to se liší region od regionu. Hlavním smyslem akce je "zasypat" maminku výbavičkou pro miminko a povídat a povídat a povídat... To je důvod, proč se oslavy zpravidla neúčastní muži.

V Německu poznáte dům s novorozencem velice snadno. Je zvykem obydlí vyzdobit dětským oblečením a čápem.

Uveďme ještě zajímavost z Mexika. Zde chodí návštěvníci spíše jednotlivě a přinášení drobné dárky. Narodí-li se holčička, je dárkem čokoláda. V připadě chlapce pak doutníky. Výchovné, že?

seznam vybavení miminko

Diskuse

Napište nám svůj názor na oslavy novorozených miminek a Baby Shower: